2008 m. vasario 12 d., antradienis

Kubuntu ir Logitech QuickCam Pro 9000

Nusprendėme prie namuose esančio kompo prisijungti kamerą. Kadaise, kai dar dirbau ant WinXP turėjome kažkokį seną Musteką. Bet suinstaliavus Kubuntu tingėjau ją konfigūruoti, be to skypo linuxinė versija tuo metu nepalaikė video.
Dabartinė skypo beta jau palaiko video, o sena kamera per ta laiką kažkur dingo. Pasiskaitęs Ubuntu forumuose, kad palaikoma nupirkau Logitech QuickCam Pro 9000.
Užsikrovęs WinXp iš CD suinstaliavau tvarkykles, programinę įrangą. Gerokai pažaidęs supratau, kad su usb mikrofono konfigūracija turėsiu bėdos. Vis dėl to tingėjau žaisti su Windows'ais tai užsikroviau Kubuntu. Ir ką sau manote? Nereikėjo nieko konfigūruoti. Įsijungės skype pastebėjau kad viskas puikiai veikia, tik reikėjo nustatyti, kad skype'as naudotų usb mikrofoną vietoj standartinio.
Šiaip vaizdo kokybė tikrai imponuoja: ryškios spalvos, šviesus vaizdas, autofokusas gražiai dirba. Vienu žodžiu - patiko.
Kol kas linuxinė skype versija nepalaiko HD video, nors kamera gali filmuoti HD kokybe. Bet panašu, kad su dabartiniu interneto ryšiu Lietuvoje ne visur įmanoma susikalbėti naudojant paprastas video transliacijas, jau nekalbant apie HD. Iki kol situacija su ryšiu pagerės tikiuosi skypas HD palaikys :)

2 komentarai:

Andrius rašė...

Sakyčiau kad pasisekė kad nereikėjo konfigūruoti kameros :). O aš su savo nešiojamo kompiuterio kamera turėjau bėdos. Teko sukompiliuoti kažkokio kito neaiškaus įrenginio tvarkykles :D. O dar net ne visos programos ją normaliai rodė (dėl to kad kamerai reikėjo video4linux 2 versijos). Po pusdienio pasikankinimo prodaėjo ir skype mane rodyti, ir šiaip radau visokių įdomių programų (pvz, Cheese).

Dumas rašė...

Is principo as pries pirkdamas forumuose isitikinau, kad veiks kamera. Tik visvien galvojau, kad reikes papildomai kazka kompiliuoti, todel buvau nustebintas buvo tikras plug'n'play. Manau sitoj srity linux'as labai greitai juda. Ir, tikiuosi, kad bent jau naujus irenginius visus greitu laiku prades palaikyti.